Venkel, paprika en komkommer in 't zuur

Tijd
20 min.
Kenmerken
Venkel
Paprika
Komkommer
Zuur
Ingrediënten
  • 300 ml wittewijnazijn
  • 2 takjes dille
  • 3 takjes tijm
  • 2 tl zwarte peperkorrels
  • 1,5 el mosterdzaad
  • 1 komkommer
  • 1 rode paprika
  • 1 gele paprika
  • 1 venkelknol
  • 1 (weck)pot met deksel (1,5 liter)
Kookboekenschrijfster Janneke Philippi geeft het recept om zelf venkel, paprika en komkommer in te leggen.
Bereiding
1

Doe de azijn met de takjes dille en tijm, de peperkorrels en het mosterdzaad in de pot.

2

Halveer de komkommer in de lengte, verwijder de zaadlijsten en snijd de komkommer in halve plakjes. Maak de paprika’s schoon, verwijder de zaadlijsten en snijd ze in reepjes. Maak de venkel schoon en stop eventueel venkelgroen ook bij de dille en tijm in de pot. Verwijder de stelen en harde kern van de venkel en snijd in dunne partjes.

3

Breng een pan met ruim water en een flinke lepel zout aan de kook. Voeg de komkommer met de paprika en de venkel toe en kook 1 minuut. Giet de groenten af en vang het kookvocht op. Laat de groenten uitlekken en afkoelen.

4

Doe de groenten bij de azijn in de pot. Schenk er zoveel van het opgevangen kookvocht bij dat de groenten helemaal zijn bedekt. Sluit de pot en laat minstens 6 uur staan. Lekker op sandwiches, bij de borrel en in een salade.