/beheer.lekker.nl/source/lekker/beheer/restaurant_fotos/2024/11/RSBp2FhbOaVTz74F053ows9NneWI0xIWODBpU9Pr.jpg)
/beheer.lekker.nl/source/lekker/beheer/restaurant_fotos/2024/11/Son2AZZHg0RUlPolQn3phZoVIEJUFO3rTfGEXMxQ.jpg)
/beheer.lekker.nl/source/lekker/beheer/restaurant_fotos/2024/11/5hYRknIlwyf14hiiCOlfXdIjXqpJICIFtwRxjupG.jpg)
/beheer.lekker.nl/source/lekker/beheer/restaurant_fotos/2024/11/oGHW0Ep4TqWmui8kDbX9hfhurWjb8iGi8kjOSYvD.jpg)
/beheer.lekker.nl/source/lekker/beheer/restaurant_fotos/2024/11/grgjxmjTVhaSR68i79o1bczJPeNaw69xhntiPW8v.jpg)
/beheer.lekker.nl/source/lekker/beheer/restaurant_fotos/2024/11/RSBp2FhbOaVTz74F053ows9NneWI0xIWODBpU9Pr.jpg)
/beheer.lekker.nl/source/lekker/beheer/restaurant_fotos/2024/11/Son2AZZHg0RUlPolQn3phZoVIEJUFO3rTfGEXMxQ.jpg)
/beheer.lekker.nl/source/lekker/beheer/restaurant_fotos/2024/11/5hYRknIlwyf14hiiCOlfXdIjXqpJICIFtwRxjupG.jpg)
/beheer.lekker.nl/source/lekker/beheer/restaurant_fotos/2024/11/oGHW0Ep4TqWmui8kDbX9hfhurWjb8iGi8kjOSYvD.jpg)
/beheer.lekker.nl/source/lekker/beheer/restaurant_fotos/2024/11/grgjxmjTVhaSR68i79o1bczJPeNaw69xhntiPW8v.jpg)
Wijnhuis De Blauwe Camer
Oosterhout, Noord-BrabantFrans
In het klooster van Sint Catharinadal biedt De Blauwe Camer een bijzondere eetervaring. Chef Maikel Beljaars serveert verfijnde gerechten zoals tonijntartaar met eetbare bloemen en buikspek van Limburgs varken. Sommelier Tessa Ritzen schenkt wijnen uit de kloosterwijngaard. Met een unieke locatie en heerlijke friandises biedt dit restaurant een hemelse ervaring.
Kenmerken
- Chef's table
- Vergaderruimte
- Open keuken
- Terras
- Reserveren per email
Reviews
2026
Te midden van de wijngaarden bij klooster Sint Catharinadal in Oosterhout vinden we Wijnhuis De Blauwe Camer. De verbouwde boerderij ademt ruimte en licht met haar houten accenten, stenen vloer en royale kloostertafels. Vanuit het terras kijk je direct uit over de wijngaarden. Chef Maikel Beljaars kookt hier de Franse keuken, waarbij ingrediënten uit de kloostertuin een hoofdrol spelen. Er is geen à la carte, enkel een menu van vier tot zeven gangen. Wij kiezen voor het wijnarrangement, waarin vanzelfsprekend ook de wijnen van Sint Catharinadal terugkomen. We starten met een tartelette van limelon met schuim van Délice- en Val- appeltjes, afrikaantje en geschaafde zomertruffel. Fijne smaakbom en ons glas cava van Parés Baltà smaakt er goed bij. Vervolgens sashimi van zwaardvis met duindoornbesgel, crème van maïs, jalapeño en een dressing van bloedsinaasappel, rabarber en saffraan. Dit gerecht is wat uit balans: de zuren en stevigheid duwen de vis naar de achtergrond. Vervolgens verschijnt een pasta carbonara met spirali, gepekelde eidooier, spekjes en gerookte tonijntartaar. Een smakelijk tussengerecht. Het stukje brisket is goed gegaard en zeer smaakvol en komt met gepaneerde augurk, courgette, verveine, crème van cheddarkaas en kerriesaus. Ook in dit gerecht intense smaken, maar ook hier zou dosering welkom zijn. Het dessert van financier met amandel en citroen, lavendelijs, sabayon van kriekbier en kersen is verrukkelijk. We sluiten af met verse thee en krijgen hier een grote madeleine en een truffel van havermoutpraliné bij. Er komt ook een chocolaatje met een QR-code van het menu op tafel. Leuk detail. De bediening onder leiding van Tessa Ritzen is vriendelijk en attent. Wel missen we soms wat warmte en interactie. De Blauwe Camer biedt een culinaire ervaring op een bijzondere plek. De keuken mag zich wat meer focussen op balans en verfijning, maar wij zien potentie!
Lees meer 2025
Gevestigd binnen de kloostermuren van kloosterslot Sint Catharinadal, het domein van Nederlands oudste en nog bestaande zustergemeenschap. In de volledig verbouwde boerderij met mooie, oude houten balken en hoog plafond runnen chef Maikel Beljaars en maître-sommelier Tessa Ritzen dit restaurant. Er wordt veel met ingrediënten uit de tuinen van de zusters gewerkt. Al snel brengt de vrolijke zwarte brigade een klein mondvermaakje en wel een hoorntje gevuld met salade van courgette, paté van kip en geschaafde manchego, getopt met een venkelbloempje. Van de kaart met bites nemen we een brioche met biologische crème van ganzenlever en pistachenoten, versierd met verschillende bloemen uit eigen tuin en samen met de cuvee witte wijn van het klooster is dit een geweldige combinatie. Het voorgerecht wordt geserveerd in een kokosnoot: tonijntartaar gemarineerd op Koreaanse wijze met basilicumcrème en geroosterde macadamianoten, wederom opgemaakt met kleurrijke eetbare bloemen en omringd door een friszoete saus van kokos en citroengras. Bij het tussengerecht van gnudi van ricotta met gerookte boter en hazelnoot, krokante salie, verveine en zomertruffel wordt een wijn uit eigen huis geschonken. Een chardonnay Augustinus 2022, houtgelagerd in oud eiken van Sint Catharinadal. De vaten van deze wijn liggen aan de voorkant van het restaurant. Pièce is zachtgegaard en kort geroosterd buikspek van het Limburgs varken met gyoza gevuld met tofu en paksoi en als garnituur raapsteeltjes, oesterzwam en een saus van kimchi, beurre noisette en homemade honing. Vergeet de friandises niet: alleen al de madeleine is de zonde waard. En grappig, de chocolade-QR-code brengt je naar het menu van de avond. Als je wilt kun je ook nog bij de zusters slapen. Welkom in Lekker!
Lees meer Openingstijden *
| Zondag: | Lunch: 12:00 - 14:00 Diner: 18:30 - 20:30 |
| Maandag: | Gesloten |
| Dinsdag: | Gesloten |
| Woensdag: | Lunch: 12:00 - 14:00 Diner: 18:00 - 20:30 |
| Donderdag: | Lunch: 12:00 - 14:00 Diner: 18:00 - 20:30 |
| Vrijdag: | Lunch: 12:00 - 14:00 Diner: 18:30 - 20:30 |
| Zaterdag: | Lunch: 12:00 - 14:00 Diner: 18:30 - 20:30 |
* Binnenkomst
Meer info
Cuisine:
- Frans
- Internationaal
Diëet:
- Vegetarisch
- Veganistisch
- Glutenvrije opties
Maaltijd:
- Lunch
- Diner
